סיורים בפראגחיי לילה אוכל כסף צ'כי טיסות לפראג

תחבורה ציבורית בפראג

קניית כרטיסים לתחבורה בפראג


בפראג אולי כבר שמעתם יש תחבורה ציבורית מדהימה וזולה, ניתן להגיע מהשדה לעיר ולמעשה לכל מקום בעזרת אוטובוסים, רכבת תחתית (מטרו) וחשמליות (טראם). ברב המקרים תצטרכו קצת להתחכך עם המקומיים אבל הנסיעה מאוד בטוחה וגם אם פספסתם, יגיע אחד נוסף בעוד מספר דקות. ניתן להשתמש באפליקציות כמו המפות של גוגל או moovit. בנוסף, רב רובם של מקומות התיירות נגישים במרחק הליכה.

הגעה משדה התעופה

הדרך הקלה ביותר מהשדה לעיר היא אוטובוס 119 מהתחנה שמול השער לנוסעים נכנסים. מיד שיוצאים משער הנכנסים, ממול ישנו דלפק של חברת התחבורה העירונית הצ'כית בו ניתן לקנות כרטיסים במזומן או אשראי. הכרטיס המינימלי להגעה למרכז הוא של 90 דקות ועולה 32 קרונה למבוגר או 16 קרונה לילד עד גיל 15. האוטובוס לא מגיע למרכז אלא בתחנה האחרונה של האוטובוס יש לרדת ולקחת את הרכבת תחתית או חשמלית למרכז העיר. אם בכל זאת אתם מעוניינים במשהו יותר פרטי, לא מומלץ לנסוע במוניות מהשדה. יש אמנם מספר חברות מוניות טובות ואמינות, אבל ברחוב מסתובבים הרבה נוכלים. מומלץ להשתמש באפליקציית אובר UBER או BOLT אשר עובדות מעולה בפראג. מדובר בנסיעה פרטית (הכוונה ללא שותפים) ברכב פרטי. מרבית הנהגים נחמדים (יש דירוג נהג באפליקציה), המחיר לנסיעה מתקבל מראש וניתן לשלם בכרטיס אשראי ישירות באפליקציה (אפילו הנהגים מעדיפים את זה).
תחבורה ציבורית בפראג

כרטיסי נסיעה

כרטיסי הנסיעה ניתנים לרכישה בעמדה בשדה, בחנויות טבק ופיצוציות (Relay) שפוזרות בעיר, ובמכונות הנמצאות בכניסה לתחנות מטרו אך בדרך כלל לוקחות מטבעות בלבד. לאחרונה צוידו כל החשמליות בעיר במכונה לרכישת כרטיס במקום באמצעות אשראי (כאלו אשר מצויידים בצ'יפ מגע בלבד). שימו לב שהכרטיס שנמכר במכונה בתוך החשמלית מתוקף מרגע הרכישה. שאר הכרטיסים יש לתקף בכניסה לתחנת המטרו, או בעליה לאוטובוס או חשמלית במכונות הצהובות הקטנות. ברגע שהכרטיס מוחתם במכונה, אין צורך לתקף אותו שוב וניתן לעלות איתו בכל אמצעי התחבורה עד לסיום התוקף שלו.

מחירים

חצי שעה 24 קרונות
(פחות מ-4 שקלים)
90 דקות
(למשל משדה התעופה)
32 קרונות
יום שלם
(24 שעות)
110 קרונות
שלושה ימים
(72 שעות)
310 קרונות
לצערנו אין כרטיסים שבועיים, אך למי שמגיע לעיר ליותר משבוע ורוצה להסתמך על תחבורה ציבורית, ניתן לקנות בשדה כרטיס ל30 יום במחיר של 675 קרונות.
תגובות התפרסמו | יש לכם מה להוסיף?

רשמי/רשום תגובה לכתבה


שם מלא: כותרת: תגובה:

כל התגובות


מטרו בפראג

למעבר למדריך המטרו בפראג