סיורים בפראגחיי לילה אוכל כסף צ'כי טיסות לפראג

חג המולד וראש השנה האזרחית בפראג


הקיץ כבר מזמן לא עונת התיירות היחידה באירופה, ואם אתם לא סובלים מקור, זה יכול להיות הטיול בשבילכם. מהשבוע הראשון בדצמבר ועד השבוע הראשון של ינואר פראג מתקשטת ומברכת מיליוני תיירים שבאים לספוג מאווירת החג. ריכזנו לכם את הדברים שאסור לפספס.
כריסמס בפראג

שווקי חג המולד


יש תחושה שבכל שנה הם מתחילים יותר מוקדם, חלק מהם כבר עומדים מנובמבר, אבל עקרונית, בשבוע הראשון של דצמבר השווקים פתוחים. עוד טיפ, אם יצאתם מפראג לטייל באחת העיירות הצ'כיות, מומלץ לבדוק מראש אם יש להם שוק חג ואיפה, שווקים מחוץ לפראג בדרך כלל מחזיקים מוצרי אומנות ביתיים וזולים בהרבה. הגדול ביותר וזה שמושך אליו את מרבית התיירים הוא בכיכר העיר העתיקה, כל שנה עומד שם העץ הגדול ביותר, המון מזכרות לתיירים (במחירים מופקעים) במה בה בעיקר ילדים שרים מזמורי חג, וכמובן, המון אוכל ושתיה.
כריסמס בפראג
כיכר העיר העתיקה - Old Town Square למעבר לניווט במפות גוגל עוד שוק שלא כדאי לפספס נמצא ב"כיכר השלום" או נמסטי מירו בצ'כית. שוק יותר קטן אבל חמוד מאוד צמוד לכנסיה היפה. פה בדרך כלל תראו יחס שווה של מקומיים ותיירים והמחירים בדרך כלל טובים יותר. צמוד לשם כחמש דקות הליכה ישנו שוק שמתמקד יותר באוכל שנמצא ליד תחנת I.P Pavlova, שווה לקפוץ לשם גם.
כריסמס בפראג
נמסטי מירו - Náměstí Míru למעבר לניווט במפות גוגל

ראש השנה האזרחית


אחד הלילות העמוסים ביותר בתיירים בעיר, אמנם כבר אין זיקוקים רשמיים, אבל אפשר לראות אותם בכל פינה. המלונות והמסעדות הגדולות מקיימים נשפים מפוארים והמועדונים עושים מסיבות סגורות, חובה להזמין מקום מראש (או לשלם מאות עד אלפי קרונות כניסה). ראו את עמוד חיי הלילה שלנו להמלצות.

החלקה על הקרח בעיר


יש המון מקומות להחליק על הקרח ברחבי העיר בחורף. עם קישוטי חג המולד סביבכם האווירה בכלל שווה. אפשר להגיע למקום ולשכור מגלשים ופשוט להחליק. אלו המעניינים והרלוונטים ביותר מהם: הקרוב ביותר למרכז העיר שפועל בכל שנה נמצא צמוד לבית החולים פרנטישקו בעיר העתיקה. Veřejné hřiště Na Františku למעבר לניווט במפות גוגל בקרלין ישנה ה"קסרנה", בסיס צבאי שהיום נטוש ברובו, בקיץ החצר הפנימית משמשת להקרנת סרטים, בחורף, החלקה על הקרח.
כריסמס בפראג
Kasárna Karlín למעבר לניווט במפות גוגל קצת יותר מרוחק אבל נחמד ישנו מגדל ז'יז'קוב בעל הצורה המוזרה והחללית. בחורף הפארק מתחת הופך למתחם החלקה, אפשר לשלב עם ביקור במגדל לתצפית על העיר. Žižkov Television Tower למעבר לניווט במפות גוגל

אוכל ושתיה שלא כדאי לפספס בחורף


ברמבוראקי - Bramboráky לביבות צ'כיות, קצת כמו שלנו בחנוכה רק עם שום ושאר ירקות. מגישים בדוכנים בדרך כלל באיכות מפוקפקת, אבל קיים בכל מסעדה צ'כית כמעט. מדובינה - Medovina ליקר דבש מתוק מתוק ובדרך כלל בלי הרבה מאוד אלכוהול. אפשר לשתות אותו ישר מהבקבוק או בגרסה חמה בכל שווקי החג. סוואז'אק - Svařák
כריסמס בפראג
יין חם מתובל, מגיע כמעט תמיד עם חתיכות פרי הדר בפנים. בכל פינה של פראג אפשר למצוא את האוצר הזה בחורף. הבעיה היחידה, עד שלא טועמים קשה לדעת מה האיכות של היין. מרק והרבה! הצ'כים אוכלים מרק גם בקיץ, אבל בחורף הם ממש הולכים עד הסוף. בכל מסעדה יש מרק, ומומלץ מאוד לטעום את הצ'כים המסורתיים. אגב, לצ'כים יש נטייה להכניס חתיכות נקניק למרקים, אז מומלץ לוודא מראש אם אתם נמנעים: מרק שום ותפוח אדמה, צ'סנצ'קה - Česnečka מרק בקר גולאש (אומנם מגיע מהונגריה אבל חשוב מאוד במטבח הצ'כי) - Guláš מרק כרוב, זלנייצ'קה - Zelňačka

סאונה או אמבטיה מתמצית בירה


מזג האויר בחוץ קר ואולי אפילו מושלג, אבל זה הזמן להרגע באחת מהסאונות בעיר או באמבטיית בירה. עוד על זה בעמוד הספא שלנו.את כל השאר אתם מכירים?